محل ضربت خوردن حضرت علی(ع)

هنگامی که فرق مظلوم‌ترین فرد عالم شکافته شد، جبرئیل بانگ برآورد که سوگند به خدا که ارکان هدایت درهم شکست و ستاره‌های دانش نبوت تاریک و نشانه‌های پرهیزکاری بر طرف شد و عروه الوثقی الهی گسیخته شد.

هنگامی که سه نفر از باقیمانده خوارج در مکه هم‌قسم شدند تا نقشه شوم خویش را در ماه رمضان سال ۴۰ هجری قمری عمل کنند، زمان زیادی نگذشت، دو نفر از آن‌ها که برای قتل معاویه و عمرو بن عاص رهسپار محل مأموریت خود شدند، در اجرای نقشه خود ناکام ماندند و تنها عبدالرحمن بن ملجم مرادی در شب نوزدهم ماه رمضان فرق مظلوم‌ترین فرد عالم را شکافت.


محل ضربت خوردن حضرت علی(ع) +عکس

عبدالرحمن بن ملجم مرادی همراه با شبیب بن بجره اشجعی در سحرگاه شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در مسجد کوفه کمین کرد و هنگامی که امیرالمؤمنین(ع) سر بر سجده نهاد، شمشیر زهرآگین خود را فرود آورد، در این هنگام حضرت علی(ع) در محراب مسجد افتاد و فرمود: «بسم الله و بالله و علی ملّة رسول الله فزت و ربّ الکعبه»، سوگند به خدای کعبه که رستگار شدم.

امام(ع) در حالی که خون از سر و صورت شریفش جاری بود، فرمود: «هذا ما وعدنا الله و رسوله»، این همان وعده‌ای است که خداوند متعال و رسولش به من داده‌اند، در این زمان چون امام توان برگزاری نماز جماعت را نداشت، به امام حسن(ع) فرمود نماز را ادامه دهد و خود نشسته نماز را اقامه کرد.


محل ضربت خوردن حضرت علی(ع) +عکس

محل ضربت خوردن حضرت علی(ع) +عکس

/ 13 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رها

سال‏ها بودکه علی علیه‏السلام به مرگ مشتاق بود؛ از همان روزها که غم عالم را در چاه می‏ گریست و غریب و تنها، مردِ روز و عابد شب‏های تار، در کوچه‏ های خلوت کوفه گام می‏زد؛ آن‏قدر آهسته که صدای گام‏ های مقتدر او را کسی نمی‏ شنید و قامت بلند خلوصش را چشمی نمی‏ دید. ضربه دستان یداللهی ‏اش بر در منزلگاه یتیمان و فقیران را جز اهل خانه نمی‏ شناختند. این هزارْتوی کفر و نفاق را باید روز به حال خود گذاشت؛ وقتی به تاری و تیرگی خود انس گرفته است. افسوس کسی قدر علی علیه‏السلام را نشناخت! شهادت حضرت علی (ع) را تسلیت می گم. تشکر از حضورتون دوست خوب.

1001

**** بسم الله الرحمن الرحیم **** سلام بزرگوار ماپیروان راه علی وولایتیم ماتشنگان باده ناب شهادتیم ماغیرمرتضی به کسی دل نبسته ایم ماپشت منکران علی راشکسته ایم **** منو جدا شدن از کوی تو خدا نکند ****

جویای کوکب

ماه بر چهره ی تابان علی می نازد صبح بر روی درخشان علی می نازد حاتم طائی ضرب المثل لطف و کرم سر این سفره به احسان علی می نازد . . . سلام نمی دانم سفر کربلا رفنید یا نه ؟ انشاالله که رفته باشید. وگرنه خدا قسمتتان کنه حتماً برید. ودر تمام این مقامها نماز بخوانید و ثواب ولذتش را ببرید.....انشاالله..... من که الحمدالله سه مرتبه رفتم ....خدا کنه باز هم قسمتم بشه... با دیدن این تصاویر تمام خاطراتم زنده شد... خیلی زیباست و ممنونم .... [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] این گلها هم هدیه ای از طرف من برای شما.....

بارش

[عصبانی][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه]

زینب

- تو کل دنیا مردم یاهو و گوگل رو واسه سرچ مطالب استفاده می‌کنن ، ایرانیا هم واسه این‌که ببینن اینترنتشون وصله یا نه !