فرهنگ ایرانی

مقبره کوروش مورد اصابت نارنجک قرار گرفت! +عکس

+فیلم

هنگام تحویل سال نو، فرد ناشناسی، با پرتاب یک نارنجک دستی، که معمولا در چهارشنبه سوری استفاده می‌شود، دیوار مقبره کوروش را مورد اصابت قرار داد و آن را سیاه کرد.

به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی، چهارشنبه 30 اسفند ماه، هنگام تحویل سال نو، جمعیت زیادی به پاسارگاد، مقبره کوروش رفته بودند که ناگهان فرد ناشناسی دیوار پشتی آرامگاه کوروش را با نارنجک‎های دستی که آن را برای چهارشنبه سوری درست می کنند، مورد اصابت قرار داد.

 

محل اصابت نارنجک دستی

به گزارش CHN گفته می شود پس از انفجار نارنجک، بخشی از بدنه آرامگاه سیاه شد و فردی که قصد داشت سیاهی را تمیز کند، توسط نگهبانان پاسارگاد پایین آورده شد.

 

جمعیتی که هنگام تحویل سال در پاسارگاد بودند

به گفته یکی از فعالان میراث فرهنگی، هیچ شخصی در این ماجرا شناسایی نشد اما در نهایت لکه سیاهی روی دیوار آرامگاه کوروش باقی ماند.

/ 2 نظر / 9 بازدید
محسن

سلام. یه عده اراذلن، اصلا نمیدونن فرهنگ چی هست! بازی اون سال ایران و کره یادتونه؟ یه کاری کردن بازی سه به صفر به نفع کره شد. با مطلبی در مورد اعجاز قرآن به روزم. مشتاقم نظر شما رو در موردش بدونم.

تبریزی

واقعا برای کسانی که درقبال میراث فرهنگی کشورشان بی تفاوتند متاسفم هستند کسانی که نسبت به این مسائل بی تفاوتند از گزینش این نکات ارزشمندجهت یادآوری ممنونم.امیدوارم سالی پر از نشاط و سلامتی داشته باشید.